Witam Wszystkich! Nazywam się Joanna Bernat, a ten blog jest czymś w rodzaju mojej wirtualnej szuflady. Trafiają tu napisane przeze mnie wiersze, bajki, piosenki dla dzieci, opowiadania, własnoręcznie wykonane zabawki. Zapraszam!
Blog > Komentarze do wpisu
Kot Behemot - czyli pluszowy "czarny charakter".
Gdy się jest sześcioletnim chłopcem i jest się zafascynowanym światem robotów, powoli pluszowe zabawki odchodzą w niepamięć. Leżą zapomniane pod łóżkiem. Wpadłam swego czasu na pomysł, aby to zmienić. W jaki sposób?

 

Oto proponuję Państwu pomysl na zrobienie zabawki, która będzie  również zabawką dwustronną. Nie bez powodu wybór padł na to, a nie inne zwierzę, bo i któż na bardziej nieprzewidywalną i dwulicową naturę, niż kot? Raz mruczy i się łasi do nóg wydajc się najsłodszym stworzeniem na świecie, by już po chwili podrapać i uciec za kanapę.

Brakowało nam takiej zabawki, takie go "czarnego charakteru". Wszystkie nasze pluszaczki sa takie milutkie i słodkie, ulubione roboty synka to również "ci dobrzy". No i w niejednej zabawie pojawiło się pytanie: "To z kim my mamy walczyć?" Bo przecież walka musi być!

Pomyślałam sobie, że przydałby nam się ktoś "zły", przed kim trzeba by bronić świat. Wygrzebałam więc z szafy stary, podarty już kocyk polarowy, znalazłam kilka guzików, odrobinę białego polaru, wykroiłam to i owo, pozszywałam i jest - on, podstępny, złośliwy, który się zakrada, by porwać poczciwego misia z półki, albo śpiewającą żabę. I wtedy oddział dzielnych wojowniczych robotów pod wodzą mojego synka wyrusza do walki, by bronić świat przed tym okropnym kotem.

Kot oczywiście udaje miłego, grzecznego kotka i tylko czeka, by zmienić się w prawdziwego potwora.

Wiele emocji i radości wniosła do naszego życia ta własnoręcznie wykonana przeze mnie zabawka. Jeśli komuś również się tęskni, proponuję podpatrzeć pomysł i uszyć własnego "Kota Behemota". Nam on bardzo pomógł powrócić do wspólnych zabaw i świata fantazji.

 

 

 

niedziela, 21 marca 2010, joannbernat

Polecane wpisy

  • Majowe słonko

    (Wiersz) Słonko wstało, przetarło oczy,Jak w zwierciadle przejrzało się w stawie.Zaraz warkocz rozpuści z promieni złotych, by osuszyć krople rosy na trawie. Na

  • Smutny - wesoły pan.

    (pacynka dwustronna) Niewiele jest zabawek (pluszaków), które potrafią wyrażać emocje. A przecież emocjie (nauczenie się wyrażania zarówno swoich własnych emoc

  • Pani Paszczakowa.

    (opis - jak samodzielnie uszyć dla dziecka pacynkę) Pana Paszczaka uszyłam już dawno temu z futrzanej podszewki od mojej starej, zimowej kurtki. Był (i w dalszy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: